+420 737 277 366


Jaké sporty si budu moci vyzkoušet v Olympijském parku Rio–Lipno 2016?
Chceme, aby si návštěvníci mohli vyzkoušet všechny letní olympijské sporty. Připravujeme také ukázky plážových variant tradičních sportovních odvětví a dalších atraktivních sportů neolympijských. Každý ze zájemců navíc dostane doporučení, kde se může vybranému sportu věnovat ve svém okolí dlouhodobě.

Budu mít možnost sledovat přenosy z Ria?
Fanouškům nabídneme na velkoplošných obrazovkách přímé přenosy všech klání, kde českému týmu půjde o medaile. Vedle nich se můžete těšit na telemosty s olympioniky přímo v Riu. Chceme, aby sportovci v dějišti her cítili podporu fanoušků doma a aby lidé v Česku věděli, že si této podpory sportovci váží.

Objeví se medailisté z her v Olympijském parku Rio–Lipno 2016?
Počítáme s tím, že olympionici z Ria se po návratu (pokud to bude možné) objeví v Olympijském parku Rio–Lipno 2016. Podobně, jako to bylo v roce 2014 na Letné při hrách v Soči. Potkávat budete také bývalé olympioniky, kteří naši zemi úspěšně reprezentovali v minulosti.

Jak chcete o prázdninách zapojit děti?
Nabídnout dětem pohyb s jejich olympijskými vzory chceme už v rámci Sazka Olympijského víceboje – počítáme s tím, že v tomto školním roce zapojíme přes 200 tisíc dětí. Jednou z hlavních odměn za jejich aktivitu bude pobyt na „táboře“ v Olympijském parku Rio–Lipno 2016, kde si vyzkouší všechny sporty pod dohledem zkušených trenérů.

Proč jste vybrali oblast Lipenské přehrady?
Lipenská přehrada je největší vodní plochou v Česku a letní olympijské hry se na vodě odehrávají z velké části. Je to tradiční lokalita, kam lidé jezdí i za dalšími druhy sportu, ať už je to cyklistika, inline bruslení nebo běhání. Chceme v maximální možné míře využít už vybudovanou sportovní infrastrukturu a z tohoto pohledu je Lipensko ideální lokalitou. V Lipně nad Vltavou a blízkých obcích je již dnes k dispozici více jak kilometrová, vybavená pláž, pobřežní promenáda, marina, trať na divokou vodu i rychlostní kanoistiku, běžecké i cyklo a inline stezky, bike park, fotbalová hřiště, atletický ovál s doskočišti, sportovní střelnice. Zapojit chceme co nejvíc obcí na lipenském břehu. Jachting, surfing a kiting se budou odehrávat v ráji českých jachtařů v Černé v Pošumaví. Vodácké sporty spojené s divokou vodou (kanoistika a rafting) se představí na kanálu v Loučovicích pod Lipenskou přehradou. Sportovat se bude i ve Frymburku, Přední Výtoni nebo v Kobylnici.

Bude vstup do Olympijského parku Rio–Lipno 2016 a dalších Olympijských parků zpoplatněn?
Návštěvníci budou platit jen symbolické vstupné, abychom mohli z důvodu bezpečnosti regulovat kapacitu parků. Opět počítáme s tím, že děti a mládež do 15 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, senioři a místní obyvatelé budou mít vstup do parku zcela zdarma.

Co po Olympijském parku Rio–Lipno 2016 zůstane?

  • Pro celý projekt v maximální možné míře využijeme stávající sportovní infrastrukturu, kterou chceme zmodernizovat. V rámci Olympijského parku Rio–Lipno 2016 proto plánujeme uspořádat velké množství turnajů na už existujících sportovištích v obcích v blízkosti Lipenského jezera. Tato sportoviště plánujeme zmodernizovat, aby je mohla veřejnost využívat i v dalších letech. Příkladem mohou být tenisové kurty v Přední Výtoni. V žádném případě nemáme v plánu stavět drahá sportoviště, která by vznikla jen pro tuto příležitost.
  • Projekt bude mít zřetelně pozitivní vliv na image Jihočeského kraje jako významné turistické destinace.
  • Olympijský park bude výrazným impulsem k ekonomickému rozvoji regionu, sociální politiky a ochrany území.
  • Rozvoj volnočasových aktivit a cestovního ruchu v regionu, který zaznamenal útlum v některých sektorech, jako jsou papírenství a dřevozpracující průmysl. To je třeba případ Loučovic, které se stanou centrem vodního slalomu a raftingu.
  • Stejně jako po Olympijském parku Soči–Letná očekáváme zvýšený zájem veřejnosti o sport a pohybové aktivity.

Toto je výchozí obsah komponenty „Text“